ІСТОРІЯ СЕЛА

Перша документальна згадка про село Чукалівка датується 1652 роком. Цікаво, що тоді воно мало подвійну назву- Слобідка Чукалівка або Красний Потік.                  Місцева легенда говорить: ” У 1648 році почалися польсько- козацькі війни. Богдан Хмельницький з великим військом пішов на Польщу.Одного полковника він послав на Прикарпаття для того, щоб вигнати поляків з України. Сталося так, що військо зсотником Сичем попало в полон. Троє козаків  вирішили прорватися з оточення, але їх було вбито. Ім’я одного з них – Чукало, на честь якого і названо село.”

За Австро- Угорщини, в період від 1772 до 1918 року село Чукалівка адміністративно належала до домінії Станіславів Станіславівського округу, а з 1854 року до Богородчанського повіту. У 1858 році в селі нараховувалося тільки 290 мешканців. Цього ж року вперше  згадується у селі однокласна парохіальна школа, до якої ходив 21 школяр.                            Читальня « Просвіта» в селі була створена в 1910 році. В 1913 році в селі парохом став о. Теодор Матейко який заснував « Братство тверезості», воно нараховувало 30 членів і проіснувало до 1925 року і мало тоді 61 братчика. В 30- х роках загальна площа села становила 4,13 кв. м. В 1935 році в селі проживало 512 греко-католиків. З історією с .Чукалівки кінця 30-х початку 40-х років пов’язане ім’я відомого церковного і культурного діяча  Прикарпаття священика  Івана Блавацького.

Перед війною в селі відбулася місія. 30 червня 1941 року село було захоплене німецько – фашистськими окупантами. В той же день ОУН, яку очолив Степан Бандера, проголосував у Львові Акт відновлення Української держави. З новими надіями про українську самостійність галичани збирали кошти на « дар української держави». Розпочали акцію селяни села з ініціативи Прокопа Петришина , назбиравши 2.217 крб.

Гірку чашу війни чукалівчанам довелося випити сповна, окупація тривала до 27 липня 1944 року.
На примусові роботи у рейх вивезено 48 чоловіків, ще 23 не повернулися до рідних домівок з доріг другої світової війни.

В 1946 році церква змушена стати православною.

В 1948 році відкрилася початкова школа.

В 1953 році вперше в 115 хатах села почули радіо.

В 1969 році за кошти колгоспу «Леніна», почалося будівництво клубу, який в 1972 році було здано в експлуатацію.

В 1990 році розпочалася газифікація села під керівництвом Петришина Миколи Дмитровича, Карася Олександра.

13 грудня 1991 року утворилася Чукалівська сільська рада. Голова Шиптур Іван Дмитрович, секретар Гаврилів Ігор Богданович.

207

Того ж 1991 року чукалівська церква знову стала греко-католицькою, а наступного року були відновлено хрести, які свого часу було встановлено на честь скасування кріпосного права. Напередодні з черніївських гаїв Дорошенко Петро Михайлович, та їздовий Влашин Роман Антонович привезли дуби з яких були зроблені  2 хрести.

В 1992 році почалося будівництво нової школи. Але через брак коштів цю роботу було заморожено. В цьому ж році сільський клуб перейменували на Будинок культури.

•            В 1999 році в селі відбулася Свята Місія, яка тривала декілька днів. Був освячений  Місійний  Хрест, який стоїть біля каплички з написом: ” СВЯТА МІСІЯ- 1999 рік”.
  • 1 Історія церкви001

В 2000 році відкрито нове кладовище за селом.

З 5 по 14 грудня 2001 року проводився перепис населення. В селі на той час нараховували 1408 мешканців., 725 жінок,683 чоловіків та 360 будинків.
У 2002 році на сесії сільської ради було затверджено зображення герба та хорогви села.   57
В цьому ж році сформували та зареєстрували футбольну команду « Сокіл», яка постійно бере участь в районній першості з футболу.

У 2002 році відбулися вибори до місцевих рад: голова – Гаврилів .І.Б., секретар – Вельган . Р.М.19 Газета Вперед про уродини Чукалівки125

DSC00795

18 грудня 2002 року вийшов перший номер місцевої газети « Вишиванка».

10 серпня 2003 року –день села 351 річниця.

В  2006 році проведений капітальний ремонт початкової школи.

9 травня 2005 рік-нагородження ювілейною медаллю до 60-річчя перемоги в Великій вітчизняній війні 1941-1945р.

2 жовтня 2009 року – медпункт перевели в приміщення Будинку культури.

DSC00692

24 жовтня 2010 року після капітального ремонту відбулося відкриття Будинку культури.

Advertisements